Spring navigation over
Indlæser Begivenheder
  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

tirsdag 9/1

Orkidétimen – fælles bibellæsning

I den ugentlige time tirsdag formiddag, hvor Apostelkirkens orkidéer suger næring fra vand, går vi sammen på opdagelse i bibelteksten til den kommende søndag.

Hvad undrer dig, støder dig, glæder dig? Hvilke perspektiver ser du? Ser vi noget forskelligt? Garanteret!

Du behøver ikke være vant til at gå i kirke eller læse i Biblen for at deltage.

Detaljer

Dato:
9. januar 2024

Tidspunkt:
10:45 – 11:45

Sted

Apostelkirken
Saxogade 13
1662
København V

Måske er du også interesseret i ...

TIR 23/4
Menighedsrådsmøde

Apostelkirken, 18:00‑21:30

familienetværket, blå kors

ons 24/4
Familienetværket

Apostelkirken, 16:00‑19:30

man 6/5
Strikkecafé og kreaaften

Apostelkirken, 19:00‑21:00

TIR 7/5
Orkidétimen – fælles bibellæsning

Apostelkirken, 10:45‑11:45

familienetværket, blå kors

ons 8/5
Familienetværket

Apostelkirken, 16:00‑19:30

familienetværket, blå kors

ons 22/5
Familienetværket

Apostelkirken, 16:00‑19:30

man 3/6
Strikkecafé og kreaaften

Apostelkirken, 19:00‑21:00

TIR 4/6
Orkidétimen – fælles bibellæsning

Apostelkirken, 10:45‑11:45

familienetværket, blå kors

ons 5/6
Familienetværket

Apostelkirken, 16:00‑19:30

familienetværket, blå kors

ons 19/6
Familienetværket

Apostelkirken, 16:00‑19:30

TIR 2/7
Orkidétimen – fælles bibellæsning

Apostelkirken, 10:45‑11:45

TIR 9/7
Orkidétimen – fælles bibellæsning

Apostelkirken, 10:45‑11:45

TIR 16/7
Kirkevandring på Vesterbro

Eliaskirken, 17:00‑19:00

mariakirken

TIR 23/7
Kirkevandring på Vesterbro

Eliaskirken, 17:00‑19:00

TIR 6/8
Orkidétimen – fælles bibellæsning

Apostelkirken, 10:45‑11:45

TIR 13/8
Kirkevandring på Vesterbro

Eliaskirken, 17:00‑19:00

Gudstjenester

TIR 23/4
TirsdagsJAZZ

Eliaskirken, 17:00‑18:00

TIR 23/4
Ramona og Ungdomskoret

Enghave Kirke, 17:30‑18:30

lør 27/4
Konfirmation

Apostelkirken, 10:30‑11:30

søn 28/4
Konfirmation

Sct. Matthæus Kirke, 10:00‑11:00

Gudstjeneste i Apostelkirken

søn 28/4
Gudstjeneste

Apostelkirken, 10:30‑14:00

søn 28/4
Gudstjeneste

Enghave Kirke, 11:00‑12:00

søn 28/4
Jazzgudstjeneste

Eliaskirken, 13:00‑14:00

Maleri i Mariakirken

søn 28/4
Aftengudstjeneste

Mariakirken, 19:00‑20:00

TIR 30/4
Babysalmesang kl. 12

Sct. Matthæus Kirke, 12:00‑13:00

TIR 30/4
Go’nathistorier

Kristkirken, 17:00‑18:30

Jakob Dinesen (saxofon)

TIR 30/4
TirsdagsJAZZ

Eliaskirken, 17:00‑18:00

lør 4/5
Konfirmation

Kristkirken, 10:00‑11:00

lør 4/5
Konfirmation

Kristkirken, 12:30‑13:30

Altermaleri, Sct. Matthæus Kirke

søn 5/5
Gudstjeneste

Sct. Matthæus Kirke, 10:00‑11:00

søn 5/5
Gudstjeneste og kirkefrokost

Enghave Kirke, 11:00‑12:00

Apsis, Kristkirken

søn 5/5
Gudstjeneste

Kristkirken, 11:00‑12:00

Gudstjeneste i Eliaskirken

søn 5/5
Jazz Service in English

Eliaskirken, 13:00‑14:00

TIR 7/5
TirsdagsJAZZ med fællesspisning

Eliaskirken, 17:00‑18:00

TIR 7/5
Vesper med Ungdoms- og Kammerkoret

Enghave Kirke, 17:30‑18:30

TOR 9/5
Konfirmation

Kristkirken, 10:00‑11:00

TOR 9/5
Konfirmation

Kristkirken, 12:30‑13:30

TOR 9/5
Gudstjeneste Kristi himmelfartsdag

Apostelkirken, 13:00‑14:00

TOR 9/5
Gudstjeneste Kristi himmelfartsdag

Eliaskirken, 13:00‑14:00

fre 10/5
Konfirmation

Kristkirken, 11:00‑12:00

fre 10/5
Hildegard-meditation

Enghave Kirke, 19:00‑20:00

Highlights

TIR 23/4
Ramona og Ungdomskoret

Enghave Kirke, 17:30‑18:30

TIR 30/4
Go’nathistorier

Kristkirken, 17:00‑18:30

fre 3/5
Bach viser vej

Enghave Kirke, 19:30‑21:00

TIR 7/5
Vesper med Ungdoms- og Kammerkoret

Enghave Kirke, 17:30‑18:30

lør 11/5
Mariakirkens familiedag

Mariakirken, 12:00‑15:00

TOR 23/5
Gravidsamtaler NYT HOLD BEGYNDER

Sct. Matthæus Kirke, 16:00‑18:00

Familiesalmesang i Sct. Matthæus Kirke

søn 9/6
Familiesalmesang

Sct. Matthæus Kirke, 13:00‑14:00

paneldebat

TIR 17/9
Valg til menighedsrådet

Enghave Kirke, 18:00‑20:00